TeknolojiUzay

10 yıl içinde Uzaylılar ile iletişime geçebiliriz

Evrende tek miyiz yoksa bizden başka yaşayan canlı formları var mı? İnsan olarak dini inanışlarımız haricinde, görmediğimiz şeye inanmak konusunda zorluklar çekiyoruz. Dünya dışı yaşam konusunda binlerce yıldır çeşitli düşünceler öne atılmış ve insanlar bu konuda görüş farklılıkları yaşamıştır. Şüphesiz ki bu tartışmayı 51. bölge daha da şiddetlendiriyor. Uzaylılar ile iletişime geçildi mi yoksa her şey bir kurgu mu?

Teknoloji Çok Hızlı Gelişiyor

teknoloji-hızla-gelişiyor

Nasıl bu kadar hızlı geliştik akıl sır ermiyor ama son 20 yılda resmen teknolojide yeni bir çağa girdik. Bir anda akıllı cep telefonları, bilgisayarlar, televizyonlar, kameralar ve robotlar üretmeye başladık. Bilim insanlarının tahminleri her zaman tutmuyor tabi ki. Mesela “Geleceğe Dönüş” filmini herkes bilir. Bu filmin 2. serisinde 2015 yılına yolculuk ediliyor ve filmin o zamanki yapımcıları, bilim insanlarının öngördükleri geleceği filme yansıtıyorlar. Filmde 2015 yılda uçan arabalar, uçan kaykaylar, hologram teknolojisi gibi teknolojilerle yaşayan insanlar görüyoruz fakat yıl 2019 ama bu teknolojilerin hayatımıza girmesine en az 15 sene daha var.

10 yıl içinde uzaylılar ile iletişime geçeceğiz

Şimdi de bilim insanları uzaylılar ile önümüzdeki 10 sene içerisinde kesinlikle iletişim kurabileceğimizi söylüyorlar. İnanırsınız inanmazsınız orası size kalmış. Fakat şu bir gerçek ki sadece güneş sistemimizde 8 gezegen var. Derin uzayda yüz binlerce belki de milyonlarca yıldız sistemi var ve bu sadece bizim galaksimiz. Evrende yüz binlerce hatta milyonlarca galaksi olduğunu gözlemlemişken nasıl olur da yalnız olduğumuzu düşünüyoruz?

uzaylılarla-irtibat

Cosmos isimli belgeselde verilen örnek gibi, denize baktığınızda gemi göremiyorsanız, koca okyanusta hiç bir yerde gemi yok diyemezsiniz. Henüz görmediğimiz, iletişime geçemediğimiz ya da iletişime geçilip de medyaya yansımamış olan dünya dışı varlıklar ile, gelişen teknoloji ile önümüzdeki 10 yıl içinde iletişime geçeceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı