Nano Teknoloji HaberleriTeknoloji

2021 Yılında En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri

Artık teknoloji ve internet çağında yaşıyoruz. En değerli şirketler listelerine baktığımızda pek çok teknoloji firmasını listelerin zirvelerinde görüyoruz. İnternetin nimetlerinden iyi şekilde yararlanabilen firmalar hızla tepelere tırmanıyor.

Haliyle internet sitelerinin aldığı trafik, firmaların ve sitelerin gücünü göstermesi açısından önemli bir metrik haline geldi. Bir süredir internette zaman geçiren birisiyseniz zaten ilk sıralardaki internet siteleri sizler için sürpriz olmayacaktır.

Şaşırtmayan sıralama

Listenin onuncu sırasında yetişkinlere yönelik içerikler bulunduran XVideos yer alıyor. Sitenin ziyaretçi sayısı ise aylık 3.33 milyar olarak gösteriliyor. 9. sırada ise bir zamanlar mail hizmetiyle internetin en büyüğü olmayı başaran yahoo.com var. Yahoo’nun ziyaretçi sayısı ise aylık 3.63 milyar oldu.

Listenin 8. sırasında Rusya merkezli Yandex.ru (aylık 3.69 milyar ziyaretçi) ve 7. sırasında da Çinli Baidu.com (aylık 5.75 milyar ziyaretçi) yer aldı. Altıncı sırayı ise hemen her aramada ilk sırada çıkan Wikipedia aldı. Sitenin bu yılki aylık kullanıcı sayısı 5.87 milyar oldu.

Listede 5., 4. ve 3. sırada ise sosyal medya siteleri yer aldı. Bu siteler sırasıyla Instagram (aylık 6.21 milyar ziyaretçi), Twitter (aylık 6.75 milyar ziyaretçi) ve Facebook (aylık 22.38 milyar ziyaretçi) oldu. Böylece Facebook sosyal medyada en çok trafik alan isim oldu.

Google zirveden inmedi

Listenin ikinci basamağında yer alan internet sitesi ise YouTube oldu. Video paylaşım platformunun aylık kullanıcı sayısı 34.64 milyar olarak ölçüldü. YouTube’da 30 milyondan fazla kanal yer alıyor ve hemen her konuda bir video bulunabiliyor.

En çok ziyaretçi alan internet sitesi ise hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde Google.com oldu. Dünyanın en popüler arama motoru sitesinin aylık ziyaretçi sayısı 90.6 milyar olarak ölçüldü. Böylece Google tek başına ilk 10’daki diğer sitelerin toplamı kadar ziyaretçi çekmeyi başardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı