Bilim

DNA’nın Sırrı

DNA’da Bulunan Sayısal Bilginin Sırrı Nedir?

Günümüzde halen net olarak bilim insanları tarafından çözülemeyen DNA sistemi çok karışıktır. Kar tanelerini oluşturan basit su molekülleri bile muhteşem bir yapı sergilediklerine göre, DNA gibi büyük ve karmaşık moleküllerin ardında yatan hüneri bir düşünün. DNA Tüm yaşam için ayrıntılı bir plan içerir.  Dna tüm yaşam için ayrıntılı bir plan içerir. Evrendeki bilinen en büyük bilgi depolama mekanizması bile, onun yanına yaklaşamaz.

Dna Bilimi

Örneğin, toplu iğne başı kadar alanında barındırdığı bilgi buradan aya kadar olan mesafenin ( yaklaşık 297.500 km ) 500 katından ( Yaklaşık 148.7.50.000 km ) yüksek bir kitap yığınına sığabilir. Uzay biliminde bu mesafe de dünyadan güneşe olan mesafeye denktir. Böylesine akıl almaz bir sistemin programı ve tasarımı , fevkalade bilge bir tasarımcıyı işaret etmektedir. Dna çok güçlü ve çok küçük bir bilgi depolama sistemidir. Aslında, genlerimizi oluşturan DNA bir dil sistemindeki bilgi kitaplarına benzemektedir. Bu mükemmel bir başyapıttır. Bilim insanları günümüzde bir kod şeklindeki bu dilin , üstün zekalı bir varlıktan geldiğini ve bilginin ancak akıldan doğabileceğini bilmektedirler. Hiç kimse kendiliğinden oluşan bir kod görmemiştir. Hiç kimse kendiliğinden oluşan bir koda tanık olmamıştır. Ve DNA’ya baktığınızda şöyle haykırdığını görürsünüz; ” Başlangıçta Allah Evreni Yarattı. ”

Hepimiz, bir cümlenin sonundaki nokta büyüklüğündeki bir hücreyle hayata başladık. Bilim insanlarının da anlayamadığı bu hücre, binlerce farklı türde  ve her biri son derece karışık 100 Trilyon hücreden oluşan, nasıl çalıştığını bile tam olarak kavrayamadığımız bu nano kimyasal makineyi, yani vücudumuzu oluşturacağını nasıl bilebilirdi ?

Dna'nın Sırrı

İşte kodlanmış olan, Allah’ın hazırlamış olduğu kullanım kılavuzu budur. 100 trilyon hücreden oluşan bu inanılmaz vücudun her bir parçasının nasıl oluşacağını ve işleyeceğini açıklamaktadır.  Üstelik DNA kendi kendini çoğaltan üç boyutlu bir moleküldür. Her molekül kendi birebir kopyasını çok hızlı ve etkin bir şekilde yapabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı