Uzay

Düz Dünya Saçmalığı

Son günlerde Dünya’nın yuvarlak değil de düz olduğunu iddia eden bilim insanı demeye utandığımız kişilerin sayısı gittikçe artmakta. Dünya’nın uzaydan çekilen hiçbir fotoğrafının olmadığını iddia eden bu komplo teorisyenlerinin neyi hedeflediğini kestirebilen yok.  Bu sözde bilim insanlarına göre Nasa,Esa,Jasa,CNSA ve Rusya Uzay ajansının milyarlarca dolar harcayarak yıllarca emek verip hazırladıkları uzay araçları aslında uzaya hiç çıkmadı.

Uzaya gidilmedi mi

Sanal ortamı kendilerine alet edip sahte photoshop fotoğraflarını yayına sürerek dalga geçmeyi de ihmal etmeyen komplo teorisyenlerine göre tüm uzay ajansları para kazanmak bilimi kandırıyorlarmış. Uluslar arası uzay istasyonu (ISS) içerisinde yapılan canlı yayınlara da çeşitli bilgisayar programlarıyla yapılıyor diye düşünen bu kişilere göre Einstein’in teorileri de hiçbir zaman ispatlanmamış ve gerçekleşmemiştir.

Bu sahnede dünyanın güneşin etrafında dönme olayı çok güzel ve sade bir şekilde anlatılmıştır. Ayrıca dünya dönmüyorsa ve düz ise güneş ışıkları sürekli olarak dünyanın her yerini aydınlatması gerekirdi. Güneşin içerisine 1 milyon dünya sığabildiğine göre nasıl oluyor da gece oluyor ? Bunu açıklamalarını istiyoruz. Dünya düz de değildir yuvarlak da değildir. Dünyamız geoit ( elips ) şeklindedir. Dünyamız hem kendi etrafında hem de güneş etrafında döner. Dünyanın dönmediğini iddia eden komplo teorisyenleri yılları ve ayları nasıl ölçersiniz tespit edersiniz diye sorarsak cevap bulamayacakları kesindir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı