Teknoloji

Elon Musk ve Yapay Zeka

Elon Musk Kimdir?

Kendisi aslında dünyada bilinen ödeme sistemi olan PayPal kurucularındandır. Bu özelliğiyle pek bilinmeyen Amerikalı zannettiğimiz Elon Musk aslında Güney Afrika’da doğmuştur ve 17 yaşına kadar tüm o zorlukların savaşların içerisinde büyümüştür. PayPal’ı sattıktan sonra eline kalan 150 milyon dolar ve kendi biriktirdiği 30 milyon dolar ile ömür boyu rahatlık içerisinde yaşamak varken kendisi yatırım yapma kararı alarak çok büyük risk almıştır. 10 milyon doları enerji sektöründeki Solar City’e 70 milyon doları otomotiv sektöründeki Tesla’ya 100 milyon doları da uzay endüstrisindeki SpaceX ‘ e yatırmıştır.

Elon Musk Yatırımları

Elon Musk Yapay Zeka Görüşü

Milyarder,mucit,mühendis ve ileri görüşlülüğüyle başarıyı yakalamış olan Elon Musk yapay zekanın insanlığın sonunu getirebilecek kadar tehlikeli olabileceğini düşünüyor. Kendisi de bilgisayar alanında bir dahi olan Elon Musk bu olayı büyük bir sorun olarak görüyor ve bu konuda yeterli önlemlerin alınmadığını düşünüyor. Bu yüzden yapay zekanın olası olumsuz etkilerine karşı araştırmalar yapan ve kar amacı gütmeyen Open AI kurucuları arasında yerini alıyor.

Elon musk yapay zeka görüşü

Elon Musk Vizyonu

Daha 17 yaşlarında okuduğu kütüphanelerce kitap sonrasında oluşan karakteri sayesinde kendisine büyük hedefler belirleyen Elon Musk’ın vizyonu Mars’ı yaşanabilir hale getirerek kolonileştirmek ve gezegenler arası seyahat edebilen uzay araçları üreterek insanlığa yararlı olmak.

Şu anda Los engeles’da bulunan SpaceX fabrikasında merkez ofisini kuran Elon Musk icatlarının ve teknolojilerinin hepsini açık kaynak kodlu olarak tasarlayıp ( herkes yaptığı teknolojileri kopyalayabilir ) geliştirmesine imkan sağlamıştır.

Elon Musk’ın çok beğendiğimiz bir sözünü paylaşarak makalemizi tamamlayalım.

” Neyi bilmediğimiz hakkında hiçbir fikrimiz yok “

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı