Teknoloji

Günümüzde İHA Teknolojileri

Her gün yeni bir icat her gün yeni bir teknolojiye uyanıyoruz. En önemli teknolojilerden birisi de insansız hava araçları. İHA eğitimi konusunda Türkiye çok geride kaldı. Biz ne kadar çabalarsak çabalayalım bu hıza yetişemiyoruz.Bizler çağa uydurduk derken daha bizden yaşça 10-15 yaş küçük gençler bile bazı teknolojileri bizden çok çok iyi kullanıyorlar. Hiç duymadığımız şeyler hiç görmediğimiz teknolojiler çıkıyor. Bunlardan biri de insansız hava araçları.

Artık bu içerisinde insan olmayan uçaklar , robotlar birçok farklı alanlarda kullanılabiliyor. Hatta bence önümüzdeki 10 sene içerisinde kargo devri bile başlayabilir. İnsanların dronelerini uzaktan kumanda ile uçurarak ” bakkal amca droneme 2 ekmek koyuver. ” diyeceği günler yakındır gibime geliyor. Evet haklısınız komik geliyor değil mi ?  Ama bir de geçmişi düşünün. İnsanlara eskiden böyle birşey deseniz size ruh hastası muamelesi yaparlardı. Ama şu an normal karşılıyoruz. Çünkü bu günümüzün teknolojisi. Artık insansız hava araçları her alana giriyorlar. İnsanlığın olmazsa olmazı haline geliyorlar. Haliyle bunların eğitimini veren iha eğitimi sunabilen kurumlar olacak ve şu an zaten var. Örneğin Eskişehir’de Tronik Havacılık ve Savunma Arge isminde bir firma Drone ehliyeti bile veriyor. Artık araba değil helikopter değil uçak hiç değil , drone ehliyeti de alabiliyorsunuz.

Resimde gördüğünüz iha eğitimi için gerekli başvuru formu. Bu formu doldurup gerekli yerlere ilettikten sonra. Ödemeyi de yaptıktan sonra size iha eğitimi veriliyor ve sizde eğitim sonrasında iha pilotu oluyorsunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı