Uzay

Japon Firma, Uzaya Seks Oyuncağı Gönderecek

TENGA adında, seks oyuncakları üreten bir Japon şirket, “TENGA Roket” adı verdiği proje kapsamında seks oyuncaklarını Ağustos ayında Hokkaido Uzay Üssü’nden uzaya göndermeyi planlıyor.

Fırlatma işleminin Interstella Technologies işbirliğiyle gerçekleştirileceği projede şirketin kendi üretimi olan ve 100 kilometre irtifaya ulaşabilen MOMO adlı roketlerinden kullanılacak. Projenin temel amacı, seks oyuncaklarının uzaydaki etkisini incelemek.

Oyuncakların mikro yerçekimine uygun olması gerekiyor

Japon üretici, uzayda kullanılabilecek ilk seks oyuncağını tasarlama niyetinde olduklarını ifade etti. Bahsi geçen oyuncakların tabii ki mikro yerçekimi ortamında kullanılabilecek şekilde hazırlanması gerekiyor.

Projenin seks oyuncaklarının uzaydaki etkisini incelemenin dışında bir amacı daha var; o da projeye finansal açıdan destek olan kişilerin yazdığı 1000 adet mektubun uzaya gönderilmesi.

‘TENGA Roket sevgi ve özgürlük mesajlarını uzaya taşıyacak’

TENGA’nın başkanı Koichi Matsumoto, Campfire sitesi üzerinden 1 milyon 833 bin Japon Yeni (yaklaşık 140 bin TL) yatırım toplayan proje hakkında “TENGA Roket, hayranlarımız ve projemize destek verenlerin mektuplarını, dünyanın her yerinden yazılan sevgi ve özgürlük mesajlarını uzaya taşıyacak.” dedi.

Uzaya, seks oyuncağı olarak da kullanılabilecek olan TENGA Robo ve Egg Dog adında iki aksiyon figürü gönderilecek. Firmanın veri toplaması için özel olarak tasarladığı TENGA Cup adlı bir oyuncak da rokette yer alacak. Şirket, oyuncağı daha sonra geri alarak toplanan verileri inceleyecek ve seks oyuncaklarının uzaydaki kullanımına ilişkin çıkarımlarda bulunacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı