Bilim

Lateks Nedir? Doğal mıdır ?

Lateks, kauçuk ağacının sütünden üretilen, yatak sektöründe sık sık kullanılan doğal bir hammaddedir. Birçok yatakta kullanılan lastiğin aksine lateks, doğal lastik ile eş anlamlıdır. Tamamen doğal bir lateksin türlü türlü deneyler, testler ve araştırmalarla insan sağlığına hiçbir yan etkisi olmadığı belgelerle kanıtlanmıştır.

Lateks yataklar diğer yatak modellerine göre daha pahalıdır. Bunun sebebi ülkemizde kauçuk ağacının bulunmamasıdır. Lateksin üretildiği kauçuk ağacının sütü sadece tropikal bölgelerde bulunmaktadır. Bu sebeple fiyatı da diğer yataklara göre bir hayli pahalıdır. Rahatlık bakımından ise dünyanın en çok tercih edilen yatakları lateks yataklardır. Gerek orta sert yapısı gerek doğallığı bakımından insanlar hep bu tip yatakları tercih etmektedir.

Yeni doğmuş bir bebek düşünün. İnsan olarak bebeğimizin sağlığını her şeyin üstünde tutarız. En doğalı, en sağlıklısı hangisiyse o yatağı tercih ederiz.  Konu bebeğimizin sağlığı, çocuğumuzun rahatlığı olunca para ikinci planda kalır. Sadece bebek ve çocuklarda da değil aslında olay. İnsan olarak hayatımızın %20’lik bir oranını yatakta geçirmiyor muyuz? Günde ortalama 6 saat uyuyoruz.

Bu kadar süre geçirdiğimiz yatağımız kalitesiz olursa sizce sağlıklı olma gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı