Teknoloji

Son Teknoloji 3 Basit Ulaşım Aracı

Sizler için bu zamana kadar icat edilmiş en teknolojik 3 basit ulaşım aracını listeledik.

1- ROW BIKE

row bike teknolojisi

Elektrikli ve geleneksel bisikletlerin aksine ne pedal çevirmeyle ne de güçlü bir motorla hareket ediyor. Row Bike’nin eşsiz tasarıma sahip olmasının sırrı çok mükemmel bir buluşa dayanıyor. Direksiyon kısmını sanki kürek çekiyormuşsunuz gibi kendinize doğru çektiğinizde tekerlekler ile etkileşime giriyor ve bu sayede hareket ediyorsunuz. Bisikletin tasarımında hareket ettirebildiğiniz bir sele bulunuyor. Böylelikle engebeli yerlerden geçerken bisikletin gücü ve konforu bozulmuyor. Ayrıca Row Bike kullanıcıları tarafından sadece bir ulaşım aracı olarak görülmüyor. Çünkü Row Bike kullanırken sırt ve kol kaslarının da geliştiğinden bahsediyorlar.

2- JETFOILER

JETFOILER deniz teknolojisi

Bu surf tahtası diğer benzer elektrikli araçlardan sualtı kanalına sahip olması nedeniyle daha havalı duruyor. Üzerindeyken sanki uçuyormuş gibi göründüğünüz bu deniz kaykayını sürmek hiç de zor değil. Ayağınızı kaykayın sol ve sağ taraflarında hareket ettirerek yön vermenizin yanısıra arkaya doğru basınç uyguladığınızda ise Jetfoiler sudan biraz daha yükseğe havalanıyor. Dışarıdan bakanlar sizi uçuyormuş gibi görüyor. Hem acemiler için hem de uzman surfçüler için gayet ideal olan Jetfoiler 2020 yılı içinde resmen tüm dünyada satışa sunulacak.

3- Vello Bike

vello bike elektrikli bisiklet

Karşınızda dünyanın ilk ve tek katlanabilir, elektrikli bisikleti. Hem elektrikli hem de manuel olarak çalışabilen Vello Bike bir motor gibi de kullanılabiliyor.  Bu muhteşem buluşun ağırlığı sadece 11 KG olarak belirtiliyor. Araç istediğiniz zaman katlanıp bavul boyutuna getirilebiliyor. Böylelikle Vello Bike aracınızın bagajında veya iş yerinde masanızın altında rahatlıkla durabilir. Vello Bike tasarımında özel lastik tasarımları kullanılmış. Bu sayede işiniz bittiğinde lastiklerle beraber bisikleti katlayabiliyorsunuz. Diğer elektrikli şarj sistemlerinin aksine Vello bike kullanıcının pedal çevirme sistemine bağlı olarak şarj oluyor. Çünkü Vello Bile tasarımında mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir sistem kullanılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı