Teknoloji

Taşınabilir ve Katlanabilir Evlerde Tatil

Milattan önce ev kavramı sadece insanların toplu olarak bulundukları, kabile anlamındaydı. Burası bizim evimiz mantığı güderlerdi. Herkesin kendine özel evi yoktu. Mağaralarda başlayan ev kelimesinin algı yapısı belirli bir süre sonra çadırlara kadar ilerledi. Artık odunları şekillendirip kendi çadırını yapan insanoğlu gelişmiş ve teknolojik anlamda ilerlemeye başlamıştı. Teknoloji gelişti, gelişti artık günümüzde herkesin kendi evi var. Birçok farklı da ev modelleri var. 1+0 , 1+1 , 3+1 gibi bölünmüş evlerin bir de deniz manzaralı , doğa manzaralı diye seçenekleri var. Artık insanlar bunlara alıştı. Tüm ev seçeneklerinin fiyatları farklı. İnsanoğlu teknolojiyi her an geliştirmeye devam ediyor. Teknoloji haberleri şu aralar dünyada bir ilki yayınlıyor. Taşınabilir ve Katlanabilir evler.

Peki Nedir Bu Taşınabilir ve Katlanabilir Ev ?

taşınabilir ev
Taşınabilir Ev

Taşınabilir ev denilince insanların aklına ilk gelen şey karavanlar. Evet doğru yoldasınız fakat benim size bahsedeceğim şey biraz daha gelişmiş versiyonu. Karavanı düşünen beyine sahip insanlar, taşınabilir ve katlanabilir ev sistemini de düşündüler ve yaptılar. Penceresinden kapısına, mutfağından lavabosuna kadar her bölgesi titizlikle düşünülmüş bu evler, düz bir zeminde hazırlanıp katlanılabilir hale getirilmiş. Altına bir de tekerlek koyulmuş ohh mis. Tam da insanların rüyalarını süsleyen bir buluş olmuş. Artık bu evleri almaya gücü yeten zengin kişiler. Direksiyon başına geçip, bagajlarında evlerini taşıyacaklar. Deniz manzarası mı istediniz, çıkın yüksek bir tepeye tek bir tuşa basın. Eviniz arabadan insin. Bir tuşa daha basın. Eviniz katlana katlana hazır hale gelsin. Yine bir tuşa daha basın açın pencereleri ve evinize girip keyfinize bakın. Deniz manzarası yeterli geldi ve sıkıldınız mı? Kapatma düğmesine basın. Eviniz toplansın ve tekrar arabaya binsin. Hadi bakalım yola devam 🙂

Kiralık Villa Tatilinden Sonra Taşınabilir Ev Tatili

katlanabilir ev
Katlanabilir Ev

Tabi yukarıda da belirttiğim gibi bu tatil türü zenginler için. Çünkü bu evleri taşımak için bir tır büyüklüğünde bir çekiciniz olması gerekiyor. Sonuçta ev taşıyorsunuz kolay değil. Bir de bunun benzin masrafı var. Yük ne kadar çok olursa araç da o kadar çok yakacak ve zor hareket edecektir. İşte artık insanlar tatillerinde otele gitmek veya  kiralık villa tatili yapmak yerine bu tarz tatilleri tercih etmeye başladılar bile. Türkiye’de bu tarz bir sistemi bulabilmeniz pek de mümkün olmasa da böyle bir teknolojinin artık dünyada var olduğunu bilmenizi istedim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı