Teknoloji

Toplu SMS Çağı

Toplu SMS sistemlerinin hayatımızda büyük bir yeri vardır. Gündelik hayatta her şeyin hızlı olması bizim tercihimizdir. Hız bizim için her zaman önemli bir faktör olmuştur. Daha hızlı düşünmek, daha hızlı hareket etmek, daha hızlı iletişim kurmak gibi. Hız faktörünü kayda değer bir faktör olarak değerlendiren mühendisler bunun için cep telefonlarını icat ettiler. Cep telefonlarında kullandığımız sms sistemi sayesinde hızlı bir şekilde haberleşebiliyoruz. SMS sistemini düşünen mühendislerden sonra yakın zamanda toplu sms sistemini de düşünen birileri çıktı. Sadece 1 kişiye değil binlerce,yüz binlerce insana aynı anda ve bir iki saniye gibi çok kısa bir sürede bilgi aktarabilmek insanlığın geliştirdiği en mükemmel teknolojilerden birisidir. Sadece sms atmak ile yetinmeyen insanlar bunları bir de tasarıma dönüştürüp raporlama sistemi de hazırladılar.

toplu sms çağı

Tek Bilgisayardan Binlerce insana Toplu SMS

Mesajların ulaşması için telefon modelinin bir önemi olmadığı bu sistemde mantık şu şekilde işliyor. Toplu SMS paketleri satan bir firma ile anlaş. Üyelik hesabını açtır. Sana verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yap. Kullanımı gayet sade ve herkesin rahatça kullanabileceği bu sistemde rahat bir şekilde toplu sms yolla. Önceden mesajlarınızı göndermek istediğiniz kişileri veya reklamınızı, tanıtımınızı yapmak istediğiniz kişileri belirleyip bir excel tablosuna kaydedin. Excel tablosuna kaydettiğiniz isim ve numaraları sistemdeki içe aktar butonu ile aktarıp hepsini veya istediğiniz kişileri seçip yazdığınız mesajı tek tuşla gönder.

İşte işlem bu kadar basit. Teknoloji her gün daha da büyüyor ve biz takip edemez hale geldik. Hepimiz her teknolojiyi kullanamayabiliriz ama en azından böyle bir sistem olduğunu da sizlere aktarmış olduk.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hoşça kalın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı