Nano Teknoloji HaberleriTeknoloji

Windows Ses Efektleri A Capella Tekniği ile Taklit Edildi

Daha önce a capella türünde bir şarkı dinlediyseniz, tamamen insan sesi kullanarak yapılan ses efektlerinin ne kadar etkileyici olduğunu bilirsiniz. Maytree adında bir müzik grubu, a capella dünyasına resmen yepyeni bir boyut getirdi.

Yaptığı şarkılarla Instagram’da fenomen olmayı başaran Koreli müzik grubu, Windows işletim sistemindeki ses efektlerini başarılı bir şekilde taklit ettiği yeni bir video yayınladı. Yüz binlerce izleyiciyle buluşan bu video, Windows’un resmi YouTube hesabından da takdir edildi.

Yayınlanan videoya Windows yorum yaptı

Birçoğumuz bilgisayardan gelen ses efektlerine dikkat etmesek de, bu seslerin insanlar tarafından son derece benzer bir şekilde taklit edilmesi gerçekten de ilgi çekici olabiliyor. Maytree de yapmış olduğu ses efektleri sayesinde bir anda popüler olmayı başaran bir müzik grubu oldu.

İşletim sistemlerinin farklı versiyonlarında yer alan ses efektlerini canlandıran bu sanatçılar, geri dönüşüm kutusunun çıkarmış olduğu sesten USB girişine kadar birçok sesi başarıyla taklit etmişler.

YouTube üzerinden yayınlanan ve sadece birkaç günde yaklaşık 230 bin izleyici sayısına ulaşan bu video, Windows’un da ilgisini çekti. Windows, YouTube resmi hesabıyla videonun altında şöyle bir yorum bıraktı; “Windows, bu performansa 10 üzerinden 10 verdi.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı