BilimBilim HaberleriTeknoloji

Yakın Gelecekte Felçli Hastalara Çözüm Geliyor

Kader yazılıdır herkes onu yaşar düşüncesi mi yoksa herkes kendi kaderini kendi çizer düşüncesini mi benimsiyorsunuz? Bu konu yüzyıllardır bir tartışma konusu olarak devam ediyor ve hala netleşmeyen bir konu. Fakat şu bir gerçek ki başımıza ne zaman ne geleceğini bilemiyoruz. Örneğin araç kullanırken siz ne kadar usta bir şöför olursanız olun, refleksleriniz ne kadar sağlam olursa olsun, kaza gelip sizi bulabiliyor.

araba kazası

Farklı bir örnekte de siz ne kadar dikkatli olursanız olun bir insan hatası yüzünden hayatınız kararabiliyor. Sıradan bir günde sadece durakta otobüs beklerken, otobüsün gelip durağa girip, onlarca insanı öldürmesi, bazılarını sakat bırakması gibi hesaplanamaz gerçeklerle karşılaşabiliriz. Bu tarz durumlarda insan psikolojisine göre ölüm en güzel yol oluyor. Ama kötü senaryoyu düşündüğünüzde sakatlık ve felç hayatınızı karartabiliyor. İnsanoğunun henüz erişebildiği teknoloji şartlarında felç ve sakatlığa karşı çözüm geliştirilemedi ama bilim insanları bunun üzerinden çalışıyor ve her geçen gün daha iyi sonuçlar elde ediyorlar.

Düşünce Gücüyle Felç ve Sakat Hastalar Yürüyebilecek

ekso biyonik ile hayata dönün

Hayatları kararmış, felç kalmış veya ayaklarını ve kollarını kaybeden insanlar için her daim bir çözüm aranmıştır. Metal ayak ve eldivenler, mekanik eldivenler gibi denemeler yapılmış olsa da istenilen sonuç elde edilememiş ve çalışmalardan verim alınamamıştır. Son yıllarda Ekso Bionics isminde bir firma biyonik ayak üzerine çalışmalar yapmış ve olumlu sonuçlar almayı başarmıştır. Kişinin düşünce gücüyle kontrol edebildiği biyonik ayaklar geliştiren Ekso Biyonics firmasına https://eksobionics.com/ adresinden ulaşabilir, gelişmelerini takip edebilir ve siz de yakın gelecekte ayağa kalkabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı